Hlavní stránka » Horolezecké vybavení » Karabiny a expresky » Brzda Climbing Technology Click Up Kit + ZDARMA karabina Lime SG Climbing Technology

Brzda Climbing Technology Click Up Kit + ZDARMA karabina Lime SG Climbing Technology

Brzda Climbing Technology Click Up Kit + ZDARMA karabina  Lime SG Climbing Technology

Další fotografie (4)

Sdílej   Share on FBShare on TwitterShare on G+Share on Pinterest
Kód:
12293
Výrobce:
Climbing Technology
Záruka:
24 měsíců
Barva:
Dostupnost:
Obvykle expedujeme do 3 dnů
1 592 Kč
včetně DPH
ks
běžná cena
1769 Kč
ušetříte:
10%
Přidat produkt k porovnání

ClickUp je revoluční poloautomatické jistítko vyvinuté pro sportovní lezení z dílny Climbing Technology. Velice snadné použití, intuitivní, lehké a bezpečné v kombinaci s efektivním zastavením pádu. Jedním slovem – dokonalé!

Oceněno Industry Award na veletrhu Outdoor ve Friedrichshafenu 2009. Tento malý technický skvost (100% MADE IN ITALY) byl dále ohodnocen kvalifikovanými evropskými periodikami jako jedna z nejdůležitějších novinek veletrhu OutDoor 2009. Na trhu je mnoho různých jistítek od jednoduchých až po automatické. Všechny mají své výhody i nevýhody – nevýhody se snižují čím více zkušeností má jistitel. Ale ne každý je zkušený a pozorný v každou chvíli. Při vývoji jistítka ClickUp bylo hlavním cílem vyvinout jistítko, které vyloučí většinu nevýhod jistících prostředků na trhu. Výsledkem vývoje je ClickUp, jež funguje bez nutnosti ovládání jakékoliv páky a pohyblivých částí.

Lano se v jistítku ihned v okamžiku pádu lezce automaticky zablokuje jednoduše HMS karabinou. Díky tomu může jistítkem ClickUp bezpečně jistit i osoba naprosto bez zkušeností s vědomím, že v případě nepředvídatelných okolností nebo chvilkové nepozornosti ClickUp automaticky zachytí případný pád lezce! Toto je rozhodující výhoda oproti jistítku typu „kyblík“, které nefunguje automaticky. Na druhou stranu se díky absenci jakýchkoliv pohyblivých částí, které mají plně automatické jistítka eliminuje možnost zmáčknutí pohyblivé páky a tudíž projetí lana a pád lezce na zem. (Přirozený reflex zmáčknutí páky při nepředvídatelném pádu lezce). Pro zachycení pádu potřebujete mít pouze pod kontrolou volný konec lana, tak jak máte naučeno u většiny jistících pomůcek. V tento moment HMS karabina "CLICKne" do samosvorné polohy.

Spuštění provedete mírným tlakem z horní strany na ClickUp, čímž se lano odblokuje. Rychlost spouštění regulujete druhou rukou, která svírá volný konec lana.

V případě, že po pádu nebo odsednutí prvolezce potřebujete opět jistit, jednodušše jistítko posunete od sebe nahoru, pohyb "UP", tím karabinu vrátíte do základní polohy pro jištění. Lano v tomto momentě musí být samozřejmě nezatížené.

Výrobce myslel také na to, že se může stát, že jistitel založí lano do jistítka opačně. ClickUp je jediné jistítko na trhu, které zachytí pád lezce i v případě, že lano je vloženo špatně! V tomto případě ClickUp nefunguje jako poloautomatické jistítko, ale jako klasický jistící kyblík díky drážkám ve tvaru V pro zvýšení brzdného účinku. Tyto drážky jsou na obou stranách, takže je jedno, zda jste pravák nebo levák. Toto však výrobce nedoporučuje a slouží pouze jako nouzové, ale zároveň bezpečné východisko v situaci kdy lano založíme do jistítka opačně.

CLICKUP splňuje nebo dokonce překračuje požadavky nových norem UIAA.

Pro jednoduchá lana o průměru 9 - 10,5 mm.

CLICKUP Váha 115g Hot forged – kovaný za tepla EN 892:2005 -B UIAA Lana: 9 – 10,5 mm

Concept SGL Váha 77g Rozměry 105 x 73mm Zámek šroubovací Pevnost karabiny 23KN | 10KN, otevřený zámek 8KN EN 12275:1998 H

Parametry produktu
BarvaKlasika
Váha115 gramů (bez HMS karabiny)
Jednoduchá lana9 - 10.5 mm
Země výrobyItálie, EU