Vařič Soto Amicus (technická recenze)

Říká se "japonec nakonec", ale již dle technických parametrů a dílenského zpracováni se tento plynový oudoorový/trekový vařič "made in Japan" tvaří velmi sebevědomě. Vařič Soto Amicus vznikl jako ekonomická varianta vařiče Soto OD-1R Microregulator a vyráběn je ve dvou verzích. Verze s piezo zapalováním označená jako Soto Amicus OD-1NVE a model bez zapalování nese označení Soto Amicus OD-1NV v nabídce pro Vás máme i verzi Amicus Cook Set Combo která obsahuje 500 ml. a 1000 ml. hrnec z eloxovaného hliníku (pro některé "tvrdě anodizovaný hliník") a vařič Amicus bez piezo zapalování. Vařič je připraven pro použití s klasickými šroubovacími kartušemi se závitem vyráběným podle normy EN 417. 

Na Vařičích Amicus je zajímavá konstrukce hořáku, která je konvexni (prohlá dovnitř) na jejím okraji je cca. 4 mm lem, který tvoří závětří. Vychytaná je konstrukce skládacích podpěr, které jsou celkem čtyři. Nahazování podpěr je rychlé a jednoduché, při umístění se lehce vychýlí (do protipohybu pružinky umístěné v krytém pouzdře) a zahákne se za háček do očka v podpěře, vařič je tak připraven k okamžitému použití. Je velmi stabilní. Výhodou je nízká mezera mezi hořákem a ohřívanou nádobou, která snižuje tepelné ztráty při vaření. 

  

Zapálení probíhá velice jednoduše a to buď křesadlem, nebo sirkou u verze bez pieza a nebo piezem u verze OD-1NVE.

Hmotnost vařiče s piezem je 75 g, výkon pak velice slušných 3030 W - 2600 kcal/h - 10210 BTU (jmenovitý tepelný výkon je na štítku vařiče uveden 3370 W), na 250g kartuši vám pak vařič na plný výkon pofičí parádní hodinu a půl. Rozsah regulace je velmi citlivě zvolen na 1,5 otáčky (max.-min.), takže si při regulaci ruku opravdu neukroutíte. Velikost plynové trysky je Ø 0.031 mm.  

 Newsletter
Slevy, akce a výprodeje ihned ve vašem e-mailu
Nejprodávanější
sleva
10%

Spacák Prima Everest 220 + DÁREK čelovka Petzl Tikkina

Spacák Prima Everest 220 + DÁREK čelovka Petzl Tikkina

6110 Kčvčetně DPH

Obvykle expedujeme do 3 dnů

koupit

Zímní expediční spacák Prima Everest 220 Spacáky PRIMA Classic Everest jsou kvalitně ušité českými švadlenami. Mají klasický tvar, tedy přední a zadní díl. Jsou ušity z klasických kvalitních "spacákových" tkanin, které běžně používají ostatní výrobci spacáků nejvyšších tříd. Jsou dvoubarevné, první

sleva
25%

Stan Coleman Raleigh 5

Stan Coleman Raleigh 5

7124 Kčvčetně DPH

ihned k odeslání

koupit

Nejpraktičtější konstrukce rodinného stanu sestávající z vysoké kupolovité haly a k ní připojené tunelové ložnice. Vyvýšená integrovaná podlážka umožní halu dokonale uzavřít před nepohodou venku, velké okno zajišťuje dostatek světla. Předtvarované tyče pro větší stabilitu a snadnou stavbu. Vnější st